Франция победи Италия с 3:1 в контрола играна в Ница и показа добра игра дни преди началото на световното първенство.

Петлите имаха повече положения в класическия европейски сблъсък, но и италианците създадоха доста ситуации. Въпреки това Роберно Манчини допусна първа загуба начело на Скуадрата.

Домакините започнаха силно и още в 8-ата минута поведоха. След статично положение Мбапе получи и стреля, Сиригу спаси, но нямаше какво да направи при добавката на Самуел Юмтити.

Петлите поставиха съперника под голям натиск благодарение на сериозна преса и това донесе много проблеми на италианците, които имаха проблеми при изнасянето на топката.

Все пак след няколко минути гостите се поокопитиха и започнаха да атакуват по-често и по-опасно. Балотели стреля неточно при една ситуация, но Франция отговори със страхотен изстрел на Канте от около 30 метра, който разтресе гредата.

Последва опасен удар на Мбапе покрай вратата, преди да се стигне до дузпа за Петлите в 27-ата минута. Ернандес се включи напред и бе съборен от Мандрагора, а Гризман не сбърка и удвои преднината. Това бе неговият 20-и гол с екипа на Франция, с което стана 15-ят в историята стигнал тази граница.

В 36-ата минута обаче, Скуадрата върна интригата. Балотели стреля мощно от свободен удар, Лорис изби, но Бонучи бе на точното място, за да направи добавка и да реализира.

Този резултат се запази до почивката, а веднага след нея Усман Дембеле нахлу в наказателното поле на гостите, смени посоката и стреля силно, но в напречната греда. Италианците отговориха с положение пред Киеза, но Лорис се справи.

Двубоят стана двуостър и Корентен Толисо стреля много близо до целта. В 63-ата минута обаче, Петлите нанесоха решаващ удар и то постигайки специален гол.

Дембеле се ориентира най-добре при една ситуация на границата на наказателното поле, стреля без да се колебае и прати истински куршум над Сиригу към далечния ъгъл! Страхотен гол!

Балотели бе близо да върне попадението, но ударът му с глава не попадна в целта. След това и резервата Кристанте стреля от въздуха, но малко встрани от вратата.

До края и двата тима направиха доста смени, което отне малко от качеството, но все пак Флориан Товен накара Сиригу да прави важно спасяване, което се оказа и последното опасно положение.

Франция - Италия 3:1